Skocz do zawartości
Kruger

Zmieniamy adres forum (domenę) - dowiedz się dlaczego

Czy chciałbyś wspomóc forum dotacją?  

82 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Recommended Posts

Admin

Od następnego tygodnia forum będzie dostępne pod nowym adresem. Aktualny adres forum zawsze będzie widniał pod adresem: pobieramy24.pl. Tam też będą dostępne informacje o aktywności zapasowych domen.

Dlaczego zmieniamy adres działający od lat?

Przyczyna jest prosta - kilka dni temu jakiś korpoludek z Canal+ zażądał od naszego obecnego rejestratora domeny zablokowania naszej domeny oraz zmiany jej właściciela. Oczywiście żądanie nie było podparte żadnym wyrokiem sądu i było to zwykłe "widzi mi się" korpoludka z Canal+. Rejestrator poinformował mnie, że żądania będą odrzucane lecz mimo wszystko uznałem, że dobrym rozwiązaniem będzie zapewnienie zapasowej domeny (lub kilku w przyszłości) dla forum.

Co się zmienia dla ciebie jako dla użytkownika?

Tak naprawdę poza adresem forum, pod którym będziesz się logował/a na konto żadna inna zmiana nie następuje w działaniu forum.

Czy zapasowa domena będzie zawsze jedna czy może być ich kilka?

Istnieje możliwość, że z czasem zapasowych domen będzie więcej. Każda nowa domena zostanie dodana pod adresem pobieramy24.pl wraz z jej statusem aktywności.

Czy potrzebujemy pomocy finansowej?

Na obecną chwilę taka potrzeba nie występuje. Oczywiście z czasem może się to zmienić lecz będzie to miało formę dowolnej dotacji.

Możliwe też, że w najbliższym czasie udostępnimy na forum nasze reflinki do usług takich jak VPN.

Jeżeli macie jakieś pytania to zapraszam do dyskusji.

• Lajk 23
  • Dzięki! 17
  • Haha 3

Admin
Autor tematu Napisano
14 godzin temu, rurkarz3 napisał:

Ale loginy pozostają bez zmian:hm:?

Tak, nic się nie zmienia w loginach.

Moderator
19 minut temu, [email protected] napisał:

Ojcze dyrektorze kiedy sie zacznie ta zmiana..Już sie nie moge doczekać:flex:

Janusz przecież żadnej widocznej zmiany nie będzie bo to nie o to chodzi :szczerbol: a chodzi o zabezpieczenie czyli zmiana adresu a może będzie ich kilka po to by zapewnić działanie P24 gdyby jakaś domena np .net została zablokowana to wtedy korzystasz z innej np .com, .org, .pl itd 

Moderator
10 godzin temu, karson-z napisał:

tak dla pewności zapytam - adresy nowych domen (zapasowych) zostaną podane?

W dniu 12.03.2021 o 14:42, Kruger napisał:

Od następnego tygodnia forum będzie dostępne pod nowym adresem. Aktualny adres forum zawsze będzie widniał pod adresem: pobieramy24.pl. Tam też będą dostępne informacje o aktywności zapasowych domen.

Dlaczego zmieniamy adres działający od lat?

Przyczyna jest prosta - kilka dni temu jakiś korpoludek z Canal+ zażądał od naszego obecnego rejestratora domeny zablokowania naszej domeny oraz zmiany jej właściciela. Oczywiście żądanie nie było podparte żadnym wyrokiem sądu i było to zwykłe "widzi mi się" korpoludka z Canal+. Rejestrator poinformował mnie, że żądania będą odrzucane lecz mimo wszystko uznałem, że dobrym rozwiązaniem będzie zapewnienie zapasowej domeny (lub kilku w przyszłości) dla forum.

Co się zmienia dla ciebie jako dla użytkownika?

Tak naprawdę poza adresem forum, pod którym będziesz się logował/a na konto żadna inna zmiana nie następuje w działaniu forum.

Czy zapasowa domena będzie zawsze jedna czy może być ich kilka?

Istnieje możliwość, że z czasem zapasowych domen będzie więcej. Każda nowa domena zostanie dodana pod adresem pobieramy24.pl wraz z jej statusem aktywności.

Czy potrzebujemy pomocy finansowej?

Na obecną chwilę taka potrzeba nie występuje. Oczywiście z czasem może się to zmienić lecz będzie to miało formę dowolnej dotacji.

Możliwe też, że w najbliższym czasie udostępnimy na forum nasze reflinki do usług takich jak VPN.

Jeżeli macie jakieś pytania to zapraszam do dyskusji.

Przecież masz podane że tak

Admin
Autor tematu Napisano
38 minut temu, [email protected] napisał:

Super ale nie moge dać Ci plusika Serducho znikło

F5 kilka razy aby wyczyścić cache przeglądarki :)

EDIT: Polecam również wyłączyć Adblocki ponieważ błędnie blokują elementy na stronie.

Moderator

Kto ma blokera Adguard wystarczy wpisać    pobieramy24.xyz#@#[class$="_right"]      w ustawienia  /  reguły użytkownika  i samo sie zapisze..Wszystko wróci do normy.

Blokuje niektóre elementy np dawanie podziękowań... A w ustawieniach zaufane witryny się inaczej dodaje niż przez dodanie adresu.

To nie lepiej zainstalować Ghostery to na Firefox. A na innej o nazwie Falcon jest fabrycznie zainstalowany AdBlock i też wszystko działa na Pobieramy24.xyz

Jakiej przeglądarki używasz? Jeśli IE wujka Microsoft lub inną wujka Google - to dobrze, że możesz chociaż wejść na tę stronę - bo sporo stron KORPOLUDKI wpisały na BlackList

Ja tylko Chrome. Akurat uBlock gdzieś tam przy filmach online fajnie działał i został, bo tak to te reklamy dobijają (dlatego nie lubię netu na telefonie przeglądać). Sama bym ogarnęła, gdyby w zaufanych witrynach można było normalnie adres dodać, ale teraz już wiem, że to w filtrach.

No widzisz, Chrome jest o wujka GOOGLE - a ten wujek (powinno się pisać przez CH) to nawet już filtruje Translatora, że musiałem innego poszukać -ale się udało.

To Glosbe Translate. Zatem warto zrezygnować z usług takich wujków.

czy nowa domena forum wpływa na kontrast wyświetlanych treści? może to banalne pytanie ale mam wrażenie ze poprzednio był większy kontrast, a litery bardziej czarne. Teraz teksty, nazwy wrzutek to szarość. Nic nie zmieniałem w ustawieniach kompa wiec pytam.

Moderator
32 minuty temu, karson-z napisał:

czy nowa domena forum wpływa na kontrast wyświetlanych treści? może to banalne pytanie ale mam wrażenie ze poprzednio był większy kontrast, a litery bardziej czarne. Teraz teksty, nazwy wrzutek to szarość. Nic nie zmieniałem w ustawieniach kompa wiec pytam.

domena to tylko zmiana adresu internetowego a w jakim celu można poczytać wyżej i moim zdaniem nic się nie zmienia ale zawsze jak u siebie zauważasz zmiany w kolorystyce i nasyceniu barw to proponuję w opcjach w lewym górnym rogu jest ikonka "pędzel" i można sobie kolory poustawiać jakie się tylko chcę i tyle